Teatrinukkude muuseum


TEATRINUKKUDE MUUSEUM asub Teatri Kodu kaunite võlvlagedega keldris. Sissejuhatuseks tervitavad tulijat kõigepealt juba tuttavaks saanud liikuvad nukud automaatnukkude teatris, teistes näituseruumides saab avastada teatrinukkude ja muinaslugude võlumaailma. 
Väljapanekut saab uudistada K-L kella 11-18.

Teatrinukkude muuseumis on välja pandud Tartu Mänguasjamuuseumi kogudesse kuuluvad teatrinukud nii Eestist kui ka kaugematest riikidest. Vaatajaid tervitavad salapärane Jaapani printsess, metalsed Sitsiilia sõdalased, põnevad varrasnukud Indoneesiast ning nahksed varjunukud Hiinast. 

Keldri kõige kaugemas ja salajasemas sopis asub ruum keskaegsest elamust, mis tuli välja maja renoveerimise käigus toimunud arheoloogilistel kaevamistel. Selles ruumis saab näha haruldast 14. sajandist pärit hüpokaustahju. Alates 10. septembrist 2020 on selles ruumis avatud ka uus näitus "Teater algab lugudest". 


Teatrinukke on võimalik tasuta vaadata kõigil neil, kes tulevad vaatama etendusi Teatri Kodus, kolmapäevast laupäevani pääseb nukukodude juurde tavapärase mänguasjamuuseumi piletiga.