Vanusele 5 +

Info ja gruppide registreerimine e-maili teel ave.viirma@mm.ee või telefonil 7361 554 (T-L 12-17).

Õpitubades osalemise tasu on osaleja kohta 3 eurot 1 tund.


"DETEKTIIVID MUUSEUMIS"

Ootame muuseumisse uudishimulikke ja teraseid lapsi, sest saladuslikul moel on kaduma läinud kõige tähtsam eksponaat, mille ülesleidmiseks on vaja kõige nutikamate detektiivide abi.

Sobib kuni 9-aastastele lastele.
Kestab 60 minutit.

"KARJALASTE MÄNGULOOMAD"

Tutvustame endisaegsete talulaste eluolu, mänge ja mänguasju, seejärel õpime koos valmistama puust mänguloomi.

Sobib kuni 12-aastastele lastele.
Kestab 60 minutit.

"FILMITEGEMISE ABC"

Filmiteemalises õpitoas uuritakse põhjalikult, kuidas sünnib filmiime. Lastele tutvustatakse filmikunsti eelkäijaid – zootroopi, fenakistiskoopi ja meile tänapäevalgi tuttavat kaleidoskoopi. Tunni lõpul vaadatakse koos ka joonis- ja nukufilme.

Kestab 60 minutit.

"KARU NÄSSU OTSIMISMÄNG"

Töölehtedega otsimismäng muuseumis. Kõigile lastele on jagatud töölehel ülesanded, mida nad saavad kas iseseisvalt või õpetaja abiga lahendada. Tunni lõpul räägitakse ka rändurkaru Nässust ja sellest, kui palju ta maailmas ringi rännates asju otsinud on.

Sobib kuni 12-aastastele lastele.
Kestab 60 minutit.

Teatriteemalistesse tundidesse grupi registreerimine: kai.tuvik@mm.ee või telefonil 7461064.

"DETEKTIIVID TEATRIS"


Väikesteks detektiivideks kehastuvatele lastele antakse lahendamiseks põnev juhtum – teatrilava kõik dekoratsioonid ja kostüümid on kaduma läinud. Põhjalikult saladusliku sündmuse toimumispaika uurides leitakse üles kõik esemed ning tutvutakse ka teatrit puudutava sõnavara ja kombestikuga.

Kestab 60 minutit.

"NUKUTEATRI TUND"

Nukuteatri tunnis tutvume erinevate teatrinukkude tüüpidega (marionett-, käpik-, sõrme- ja varrasnukud) ning katsetame erinevaid nukulavasid. Osalejad saavad ka ise nukkudega mängimist proovida.

Kestab 60 minutit.