Pilootprojekt "Rõõmutalgud" 05.02.2023

Pühapäeval, 5. veebruaril kell 11.00-14.00 toimuvad Tartu Mänguasjamuuseumi mängutoas (aadressil Lutsu 8) järjekordsed Rõõmutalgud ning seekord pannkoogihommikuna! 
Küpsetame koos maitsvaid pannkooke, naudime erinevate maitsetega moose ja uurime lemmikretsepte erinevatest riikidest. Rõõmutalgud on Ukraina Maja ja Tartu Mänguasjamuuseumi ühisprojekt, mille eesmärk on leida rõõmu suhtlemisest ja ühistegevusest.

Pannkoogid on paljudes kultuurides traditsiooniline roog, neid on lihtne valmistada, olemas on palju retsepte ja huvitavaid maitseid, mida avastada. Meie teisel Rõõmutalgute hommikul saavad osalejad ise pannkooke valmistada. Otsime erinevate retseptide ja maitsete sarnasusi ja erinevusi, vahetame kogemusi, paneme proovile oma kokandusoskused ja mis kõige tähtsam – saame sellest kõigest naudingu!
Kutsume kõiki kaasa võtma oma lemmikmoosi, eriti kui see on isetehtud :)

Üritusel kasutame eesti, ukraina ja inglise keelt.

Osalema on oodatud täiskasvanud ja üle 4-aastased lapsed, kuid mängutoas on loomulikult piisavalt tegutsemisvõimalusi ka pisemate jaoks. 

NB!
Seisuga 01.02.2023 on kõik kohad sellesse töötuppa täis. 

 
Esimesed Rõõmutalgud toimusid 2022. aasta detsembris ning siis meisterdati eesti- ja ukrainapäraseid jõulukaunistusi.

Pilootprojekti „Rõõmutalgud“ raames toimub detsembrist 2022 kuni aprillini 2023 viis erinevat talgupäeva. Talgupäevade käigus kohtuvad omavahel erinevatest kultuuriruumidest pärit lapsed ja täiskasvanud, kellel on võimalik leida uusi tuttavaid ja kes sulanduvad tänu sellele paremini ühiskonda. Rõõmutalgute projekti toetab Integratsiooni Sihtasutus.