Avatud mänguväljade festival 12.-27.10.2019

12.–27.10.2019 on kõik pered koos lastega oodatud laste ja noorte muuseumidefestivalile “Avatud mänguväljad”. Festivali selleaastase pealkiri „Keeruta ja lennuta!“ tõukub laulu- ja tantsupeo aastast, kuid osalevad muuseumid avavad teemat väga eripalgelises ja loomingulises võtmes. Festivali teema on seotud mängimise ja mängulisuse, vabaduse ja loomingulisusega.
19 muuseumit ja raamatukogu üle Eesti on spetsiaalselt festivali jaoks valmistanud mängulehed, mis aitavad lastel ja peredel näitusi ja kogusid mängulises võtmes avastada. Mänge oli loodud erinevas vanuses lastelele. Kokku on neli taset, mis vastavad tinglikult järgmistele vanusastmetele:

Tase I – tegevuskaardid kuni 3aastastele väikelastele;

Tase II – lõbus ja haarav mänguväli, mis on jõukohane 4–7aastastele;

Tase III – tähelepanelikkust ja kaasamõtlemist nõudev mänguväli 6–11aastastele, nooremate puhul sobib läbimiseks koos vanema saatjaga;

Tase IV – mänguväli 8–14aastastele on kõige põnevam, kuid veidi keerulisem käsitletud teema ja sisu sügavuse tõttu.
Mänguasjamuuseumis on mänguväljad I ja II taseme osalejatele. 
Mängujuhise abil saab koos muuseumis elava karu Nässuga avastada näitustel ringi lendavaid ja keerlevaid asju. Nässu tahab kangesti oma heale sõbrale külla lennata. Kuidas ta seda teha saab ja keda ta soovib külastada, selgub muuseumis mängides.
Muuseumimäng „Keeruta ja lennuta“ on mõeldud 4-7 aastastele lastele, kes mängivad koos lapsevanema, õe, venna või mõne hea juba lugeda oskava sõbraga.

Rohkem infot festivali kohta leiab festivali kodulehelt >>>