Pehmed ja karvased mänguasjamuuseumis" kuni 1. augustini!

05.05.-01.08.2021

Pikalt laokastides seisnud omaaegse menuka telesarja “Pehmed ja karvased” nukktegelased kolisid maikuus Tartu mänguasjamuuseumisse.
Aastatel 2001-2013 ETV ja KANAL2 kanaleil eetris olnud "Pehmed ja karvased" oli ülimenukas Eesti telesari, milles kajastati humoorikalt päevapoliitikat ja poliitikute elu. Stuudios Nukufilm valmistatud elutruud nukud kujutavad nii tuntud poliitikuid kui ka nendega koos töötavaid loomi ja näo poolest mitte nii tuntud tegelasi. 
Näitusel “Pehmed ja karvased mänguasjamuuseumis” on vaatamiseks ja meenutamiseks väljas Toomas Hendrik Ilvest, Mart Laari, Jüri Ratast, Arnold Rüütlit, Laine Randjärve ja veel paljusid teisi Eestis poliitikutena tuntust kogunud inimesi kujutavad miimilised käpiknukud.  Lisaks käpiknukkudele valmistati sarja jaoks ka ülikonnad ja kleidid, nukkudel olid kasutamiseks eeskujuks olnud tegelaskujule iseloomulikud lisandid (näiteks kindla firma käekott, kindad, ehted või peen telefon) - needki on näitusele välja pandud. 

Sarja algkoosseisus olid poliitikutest esindatud vaid Edgar Savisaar, Mart Laar, Siim Kallas ning Arnold ja Ingrid Rüütel. Muudest tegelastest kuulusid esimesel aastal ekraanile jõudnute hulka Jänes, Hunt, Eesti Taat, Koer ning Siil. Kahesajandaks saateks oli sarjas aga juba 24 tegelaskuju, kellest väga suur osa on ka mänguasjamuuseumi näitusele välja pandud.

Näitus “Pehmed ja karvased mänguasjamuuseumis” jääb avatuks kuni 1. augustini. 

MEEDIALINGID 
04.05.2021 Raadio Kuku Podcast "Pehmed ja karvased muuseumis"
05.05.2021 Tartu linna kodulehel muuseumi pressiinfo "Mänguasjamuuseum on taas 5. maist avatud"
05.05.2021 ERR Aktuaalse Kaamera uudised "Mänguasjamuuseum avas "Pehmete ja karvaste" näituse
06.05.2021 Õhtuleht "Tartus saab uudistada "Pehmete ja karvaste" nukke"