"WRC autode mudelid mänguasjamuuseumis" kuni 25.09

Eesti võõrustas suvel taas kord WRC maailmameistrivõistluste etappi ning sellega seoses saab mänguasjamuuseumis näha WRC autode mudelite näitust. Muuseumi autode, laevade ja lennukite tuppa välja pandud erakollektsiooni omanikuks on raadiohääl Tambet Ind, keda on autod ja kõik sellega seonduv huvitanud juba poisipõlvest saati. 

Kollektsionäär Tambet Ind räägib oma hobist ise sedasi:
„Mudelite kogumine sai alguse juba lapsepõlves, teadlikumalt jätkus kõik siis, kui hakkasin umbes 16–17-aastasena ise mudeleid ehitama. Minu kogu rallimudelid olid esialgu 1:24 mõõtkavas, mõned aastad tagasi avastasin 1:43 mõõtkava võlu. Ralliautosid koguma hakates oli mu esmane eesmärk kokku saada mudelid nendest autodest, millega on tuldud autoralli maailmameistriks. Lisaks kogun Eestist pärit rallisõitjate autode mudeleid. Nende hulgas on lisaks Ott Tänaku autole näiteks Markko Märtini, Urmo Aava, Gunnar Holmi ja Heiki Ohu masinate mudelid. Üheks erilisemaks mudeliks kollektsioonis on kindlasti 2019. aasta Toyota Yaris WRC, millega Ott Tänak tuli maailmameistriks.“

Näitusel saabki näha Tambet Indi kogusse kuuluvaid rallimasinate mudeleid, nii ostetuid kui ka ise kokku panduid. Näitus jääb muuseumis avatuks kuni septembri lõpuni.

***
Autoralli maailmameistrivõistlused (inglise keeles World Rally Championship, millest tuleb ka lühend WRC) on autoralli kõige kõrgetasemelisemad võistlused maailmas ning nende etappe korraldatakse 1973. aastast. Tänavusel WRC 50. juubelihooajal korraldas Rally Estonia juba kolmandat korda Eestis toimuvat etappi. Rally Estonia 2022 sõideti Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Peipsiääre ja Mustvee valla teedel 14.–17.juulil.
Näitusel kasutatud fotod pärinevad Rally Estonia kogust ja fotograaf Jaanus Ree fotosilmast. 

 MEEDIAKAJASTUS
05.07.2022 Tartu Postimees Mänguasjamuuseum avab näituse WRC automudelitest
09.07.2022 ERRi uudised Tartu mänguasjamuuseumis näeb WRC-autode mudeleid