Näitus "Jäägem lasteks! Fisher-Price’i 90 aastat".

Alates 27. maist on Tartu Mänguasjamuuseumis avatud näitus "Jäägem lasteks! Fisher-Price’i 90 aastat". Värvikireva näitusega tähistatakse muuseumis väikelastele arendavaid mänguasju tootva firma Fisher-Price ümmargust sünnipäeva.
Mänguasjamuuseumi galeriinäitusele on välja pandud fotosid ja esemeid kõigist üheksast aastakümnest, vanim ja põnevaim ese on puust tuletõrjeauto Looky Fire Truck  1950. aastate algusest. Masin pärineb Tartu Ülikooli külalisprofessorilt William Simonsilt annetusena saadud lapsepõlvemänguasjade kogust ning sellega mängisid William ja tema õde seitsmekümne aasta eest Ameerikas Wisconsinis elades.

Väljapaneku juurde kuulub väike mänguala ja muuseumipoodki on selle näituse ajaks saanud täiendust Fisher-Price´i mänguasjadega. Näitus on sündinud koostöös Rimonne Baltic OÜ-ga, kes varasema koostöö eest mänguasjamuuseumiga pälvis sel aastal Kultuuriministeeriumi tunnustusena aunimetuse Kultuurisõber 2019.
 
 LOE LISAKS:
26.05.2020 Tartu Postimees Tartu mänguasjamuuseumis saab näha haruldast tuletõrjeautot
26.05.2020 ERRi kultuuriuudised Mänguasjamuuseumis näeb haruldast tuletõrjeautot
30.05.2020 ERRi venekeelsed uudised Выставка игрушек Fisher Price в Тарту будет работать до конца лета
02.07.2020 Õhtuleht Fisher-Price'i edu saladus: nägudega lelud, et mänguasi poleks lihtsalt elutu asi, vaid tal on hing sees