Näitus "Hot Wheels 50!"

4. aprillist kuni 5. augustini 2018 Tartu Mänguasjamuuseumis

Näitusele „Hot Wheels 50!“ on välja pandud üle 500 eri aegadest pärit Hot Wheelsi mudelauto. Vanim näituseeksponaat pärinebki aastast 1968, mil tulid välja esimesed Hot Wheelsi automudelid, kõige uuemad masinad on aga sel aastal toodetud ning juubelilogodega kaunistatud iludused.

Hot Wheelsi turuletulek 50 aastat tagasi oli otseselt seotud sellega, et firma Mattel kaasasutaja Elliot Handler soovis luua poiste mänguasja, mis oleks sama edukas kui juba kuulsaks saanud Barbie nukk tüdrukute hulgas. Samuti soovis ta tihedas turukonkurentsis mööda trügida toona Inglismaal toodetavatest Matchboxi mänguautodest. 


Elliot Handleri uue mänguasjasarja idee põhines eeldusel, et Matchbox tootis vaid reaalselt eksisteerivate autode väikseid koopiad, kuid Mattel soovis lastele pakkuda ägedaid disainautosid ning vingeid ümberehitatud masinaid (hot rod ning custom car).

Kui Hot Wheelsi esimesel turuletuleku aastal anti välja 16 erinevat mudelit , siis 2018. aasta Hot Wheelsi valikus on 365 erinevat mudelit. Lisaks tänavalt ja rallirajalt tuntud autodele on valikus ka näiteks Batmani auto Batmobile, sauruse kujuga masin Motosaurus ja multikakangelase Snoopy kujukest kandev auto. 

Mänguasjamuuseumi näitusel saab imetleda uusi ja vanu mudeleid, saada teada üht-teist Hot Wheelsi ajaloo kohta ning loomulikult ka vingetel radadel mängida. 

Teeme võidu? Väljakutse vastu võetud!

Koostöönäituse partnerid on Rimonne Baltic OÜ ning kollektsionäär Viljar Sard.

LOE, KUULA JA VAATA LISAKS:

05.04.2018 RING FM Hommikuprogramm "Tartu Mänguasjamuuseumisse näitusele " Hot Wheels 50""
06.04.2018 ERR Kultuuriuudised "Mänguasjamuuseum paneb vaatamiseks välja üle 500 Hot Wheelsi mudelauto"
09.04.2018 TALLINNA TV "Tartus avati näitus mudelautodest"