Galeriinäitus "Täpid ja triinud" alates 30.03.2022

30.03.-09.10.2022 

Lasteaiaõpetaja Tea Nõmme lepatriinukogu, kuhu lisaks täpilistele mänguasjadele kuulub veel palju muidki mardikakujulisi mänguasju, on mänguasjamuuseumi galeriis vaatamiseks väljas alates 30. märtsist. Tea Nõmme ise on lepatriinude kohta öelnud: " Lepatriinud toovad palju rõõmu, nad inspireerivad looma ja märkama, panevad avastama ja uudistama ja aitavad lugusid jutustada ." Just selle kõige pärast tasubki lepatriinunäitust külastada!

Putukahuvilise lasteaiaõpetaja Tea Nõmme sõnul on lepatriinud „lennanud“ tema kollektsiooni 1990. aastate keskpaigast. Ta töötas sellal ühes Tartu lasteaias, kus otsustati numbritega tähistatud rühmade asemel hakata kasutama nimesid. Tea pani oma rühmale nimeks Lepatriinud – nii ilusa logo kui ka rohkete võimaluste pärast, mida need erksavärvilised putukad mängus ja õppetöös võimaldavad.

Oma praeguses, Kõrveküla lasteaia Lepatriinude rühmas on Tea terve ruumi kujundanud temaatiliselt. Lasteaia lõpetamisel korraldab ta aga rühma lastele vahva Lepatriinude päeva, mil võtab tööle kaasa ka oma pehmed lepatriinud.

Lepatriinusid on Tea ostnud nii Eestist kui ka välisreisidelt ning saanud kingituseks kolleegidelt ja pereliikmetelt. Neid toredaid mängumardikaid ja mitmeid teisi lepatriinukujulisi mänguasju saabki näha praegusel näitusel. Tegelikult on lepatriinukogu veel suurem: selles leidub magneteid, tuule- ja lauakelli, nõusid, maske, suveniire, ehteid ja muud huvitavat.