PEAGI TULEMAS ... "50 superfakti mänguasjadest!"

UUS NÄITUS ALATES 30. OKTOOBRIST 2021

Tahad hiilata teadmistega, mida kellelgi teisel ei ole? Tahad üllatada oma sõpru lugudega Vana-Egiptuse mängukarudest või mitmetuhande aasta tagustest mänguasjaleidudest? Siis on mänguasjamuuseumi näitus 50 SUPERFAKTI MÄNGUASJADEST täpselt see koht, mis sulle erilised superteadmised annab!


Kui mänguasjad avaksid suu, räägiks nad imelugusid sellest, mida on näinud ja kus käinud. Et nad ise rääkida ei suuda, räägime meie nende eest. Mänguasjamuuseumi näitusel on eksponeeritud nii Spice Girl’si lauljaid kujutavad nukud, mida on maailmas müüdud miljoneid komplekte, kui ka esimene ekstra poistele disainitud nukk. Uudistada saab elegantset biskviitportselanist kaunitari, kes kannab uhkusega mänguasjamuuseumi kogus järjekorranumbrit 1 ning riigisaladusi luuravaid mänguasju. Tõelise maiuspalana tuuakse muuseumi kogudest välja üliharuldased Tartust leitud nukupead, kelle nägu pole keegi näinud pea 90 aastat …

Salapära otsiv külastaja leiab näituselt nukkudega seotud uskumusi ja võib kohtuda pahaendeliste või hoopis eriliselt õnnetoovate esemetega. Lisaks saab näitusel tutvuda mänguasjamaailma hiiglaste ja kääbustega, rikkurite ja hüljatutega, veidrike ja geeniustega.

Mänguasjade tutvustamisel ei saa kuidagi mööda vaadata ka kollektsioneerimisest. Vahel on mänguasjade kogumise näol tegu rahuldust pakkuva ajaviitega, vahel teadliku investeeringuga, et kallihinnalise kollektsiooni müümise järel mõnusat pensionipõlve veeta. Näitusel on välja toodud mõned faktid, millega peaks arvestama nii laps kui täiskasvanu, kes tahab algust teha erilise mänguasjakoguga.