VINGE VEERANDSADA - Tartu Mänguasjamuuseum 25!

2019. aasta maikuus sai mänguasjamuuseum 25. aastaseks. Nende aastate jooksul on kogutud mitu hoidlatäit mänguasju, ette näidatud sadu ilusaid näituseid ning saadud nende eest uhkeid auhindu, korraldatud peaaegu et loendamatul hulgal perepäevi, sünnipäevapidusid, etendusi ja muid toredaid mänguasjateemalisi üritusi ning loomulikult ka mängitud.

Juubeliaastalgi on muuseumil palju põnevat plaanis, sest VINGE VEERANDSADA vajab tähistamist!

KESTMAS VÕI VEEL TULEMAS JUUBELIAASTA RAAMES: 

* Oktoobris valgustasime oma maja karu Lillekäpa käppadelt tuttavate lilledega. Seda ikka selleks, et juubeliaastale veel kord tagasi vaadata ning muidugi ka selleks, et novembrihalli peletada. 
* 31. oktoobril 2019 esietendus Teatri Kodus mänguasjamuuseumi  omalavastus „Pettson, Findus ja krähmud“. 
* 20. novembril avasime galeriinäituse PEZ-i mänguasjadest. Mänguasjad kuuluvad Martin Karu erakogusse.
* Koostöös Trallibussikoondisega pandi detsembris mänguasjamaal käima karude trolliliin. 
* Detsembris kaunistame maja paljude väikeste jõuluüllatustega ja hakkame põnevusega ootama uut, Tartu Mänguasjamuuseumi jaoks juba 26. aastat. Kindlasti tähistame uue aasta kevadel Teatri kodu 10. sünnipäeva!
 
JUBA TEHTUD JUUBELIAASTA RAAMES:
* Juubeliaasta eelüritusena loodi koostöös Teatribussiga muuseumi juurde BEEBITEATER. Beebiteatri avalavastus kannab nime "Pärismängult" ning see on mõeldud kõige pisematele teatrisõpradele, kellel vanust 0 kuni 2 aastat.
* 2018. aasta lõpul avasime NUKUKODUDE MUUSEUMI Teatri Kodus. Uues muuseumis saab näha kollektsionäär Heli Männi kogusse kuuluvaid nukumaju.
* 2019. aasta sissejuhatuseks võõrustasime lõunanaabreid ning avasime 17. jaanuaril koostöös Läti Ajaloomuuseumiga näituse "Läti mänguasjad".
* Veebruaris nägi ilmavalgust lasteraamat "Nässu ja lumekruubid". Raamat räägib muuseumis elavast mängukarust nimega Nässu, tema sõbrast Lillekäpast ning paljudest teistest muuseumiasukatest. Raamatu esmaesitlus oli 22. veebruaril Teatri Kodus, Tallinnas esitleti raamatut emakeelepäeval, 14. märtsil.
* Lükkasime hoo sisse täiskasvanutele mõeldud fotomälestuste kogumise kampaaniale "Minu ilus hetk mänguasjamuuseumis"
ja lastele mõeldud joonistusvõistlusele "Minu mänguasjamuuseum". Parimatest parimad said auhinnatud muuseumi sünnipäevapeol mais.
* Märtsis tähistasime kultusnuku Barbie 60. juubelit teemakohase näitusega "BARBIE 60" ja ülilaheda perepäevaga "Barbie sünnipäev".
Näitus ja perepäev said teoks koostöös OÜ Rimonne Balticuga.
* Märtsist augusti lõpuni oli avatud näitus "Nässu ja lumekruubid" Tartu Linnaraamatukogu lasteosakonnas.
* Aprillist kuni augusti keskpaigani rõõmustasime kõiki 1950.-1960. aastate lapsi toonaseid aegu meenutava näitusega "Täiesti tavaline lapsepõlv".
* 18. mail toimus mänguasjamuuseumi suur sünnipäevapidu "VINGE VEERANDSADA!". Mängisime just neid mänge ja toimetasime just neis töötubades, mis läbi vinge veerandsaja on meie külalistele kõige rohkem rõõmu pakkunud. sünnipäeval käis kaugelt rohkem kui 900 külalist!
 
* 18.-20. juunini võtsime lausa kolmel korral sünnipäevateema jutuks ja mängisime kolmepäevases laste linnalaagris sünnipäeva pidamist kolmel eri moel. 
* 14-16. augustil võtsime suvest viimast ja tegime veel ühe kolmepäevase mõnusa linnalaagri nimega "Mina tean küll!". Laagripäevad olid täis põnevaid kohtumisi kiirabi- ja politseitöötajatega.
* Augustis avasime näituse "KARUD JA SÕBRAD" nukumeister Liivika Asumaa autoriloomadest - karudest, kassidest, elevantidest ja teistest toredatest mänguasjadest.
* Nagu juba tavaks saanud, sai muuseumi hoovil juulis ning augustis suveteatrit nautida. Seekordne Teatribussi lastelavastus kandis pealkirja "PETTSON JA FINDUS TELKIMAS".
* Suve alguses alustas tööd NUTIKATE BEEBIDE ring. 
* Septembris tähistasime galeriinäitusega Eesti lasteraamatute illustraatori ja kirjaniku Edgar Valteri 90. sünniaastapäeva. Septembrisse jääb ka perepäev, millega pöörasime tähelepanu vanavanematele, ning suur kahepäevane üritus LEGOMAANIA.
* Oktoobris tegime veel ühe vahva koolivaheajalaagri. Seekordne laager kandis nime AJAAUGUD. 
* 16. novembril toimunud perepäeval korraldasime Barbie rõivaste moedemmi ja Barbie nukkude taaskasutuslaada.