Rollimängutund "Teatridetektiivid" märtsis 2021

Märtsikuu on teatrikuu ja mis võiks teatriga paremini kokku sobida kui MÄNGIMINE!
Rollimängutund TEATRIDETEKTIIVID sobib mõnusaks enesearenduseks 7-11-aastastele lastele, kellel on teatrihuvi ning kelle õpetaja tahab täiendada muuseumitunniga kas emakeele-, inimeseõpetuse- või kunstitundi. 


Märtsikuus on lastegrupiga võimalik tundides osaleda järgmistel kuupäevadel: 

9., 10. ja 12. märtsil kella 9-11.30
16., 17. ja 19. märtsil kella 9-11.30
23., 24. ja 26. märtsil kella 9-11.30
31.  märtsil kella 9-11.30

Info ja gruppide registreerimine:
ave.viirma@mm.ee või telefonil 5204 113 (T-L 12-17).

Teatridetektiivide tunnis saavad osalejad kehastuda noorteks näitlejateks ning osaleda põnevas detektiivimängus. Lastele antakse ülesandeks lahendada üks juhtum, mis on seotud teatriteemaga. Näiteks on vaja välja selgitada, millal läksid kaduma näitlejate parukad või kuhu jäid nukunäitlejate nukud. Rollimängude kaudu tutvuvad lapsed mõistetega nagu kostüüm, dekoratsioon, rekvisiit, grimm, parukas jne.
Klassikaaslaste esitatud lühietendusi jälgides õpitakse ka seda, kuidas teatris vaatajana viisakalt käituda.

Seos õppekavaga:
Sobib emakeele-, inimeseõpetuse ja kunstitundide läbiviimiseks. Aitab arendada grupitöö oskust. Annab võimaluse ennast loovalt väljendada ja arendab algatusvõimet. Läbi erinevate mängude, etüüdide ja lavastuste suureneb vaatlus- ja analüüsioskust, mis aitab paremini mõista oma igapäevast käitumist.

Teatritunni osalustasu on 4 eurot lapse kohta.

NB! Muuseum on märtsis üksikkülastajatele suletud, kuid rühmadele, kes on igapäevaselt lasteaias või koolis koos, saame jätkuvalt haridusprogramme pakkuda. Igale grupile broneerime aja nii, et üks grupp teisega kokku ei puutu. Iga grupi järel on meil aega ruume puhastada ja tuulutada. 1.-4. klassi lapsed saavad tulla muuseumitundi eeldusel, et nad käivad koolis kontaktõppes.