Pressiteade 13.02.2018

Mänguasjamuuseum mängib sel aastal sajaga!


Laupäeval, 17. veebruaril kella 11-14 toimub Tartu Mänguasjamuuseumis perepäev "Täna mängime sajaga!" ning avatakse ka Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud juubelinäitus mängimisest ja mänguasjadest. 

Näitus "Mängime sajaga!" on unikaalne ülevaade mänguasjadest, millega Eestis elanud tüdrukud ja poisid on viimase saja aasta jooksul mänginud. Välja on pandud nii nukke, autosid, kiikhobuseid kui ka osavusmänguasju. Mänguasjamuuseumile omaselt saab näitusel ka mängida. Nii suured kui ka väikesed võivad oma vaimu valmis panna selleks, et tuppa on sattunud nii liivakast, salapärane onn kui ka autode rallirada.

Mänguasjamuuseumi direktori Triin Vaaro sõnutsi on selle näituse kõige tähtsam ülesanne tuua kokku erinevad põlvkonnad. „Vanavanem ja lapselaps saavad võrrelda oma mänguasju ning rääkida teineteisele oma lugusid – mõned neist lugudest on pärit rohkem kui poolesaja aasta tagant ning mõned sündinud alles paari päeva eest. Võrdselt olulised on aga mõlemad,“  kinnitab Vaaro.

Nii mõnigi näitusele valitud ese on selline, mida mänguasjamuuseumis enne eksponeeritud ei ole. Nii on võimalik imetleda näiteks haruldasi kuulimänge 1920. aastatest ja ainulaadset Eestis valmistatud pedaalidega vineerautot 1953. aastast.

Näitus „Mängime sajaga!“ jääb avatuks 10. veebruarini 2019.