Pressiteade 01.02.2017


Mänguasjamuuseum tähistab Tiia Toometi juubelit näituse ja raamatuesitlustega!

Kolmapäeval, 8. veebruaril kell 17.00 avatakse Tartu Mänguasjamuuseumis näitus "NUKURAHVAS Tiia Toometi kogust" ning esitletakse Toometi kaht uut raamatut kirjastustelt Tammerraamat ja Petrone Print. 


Näitusel on eksponeeritud Tiia Toometi nukukogusse kuuluvad rahvapärased nukud ja mänguasjad nii Eestist kui ka teistest maadest: maagilise väega nukud, kunstnikunukud ning erinevad miniatuursed nukud ja pisiesemed. Tiia Toomet on öelnud: "Ühte võin küll kinnitada – iga oma nukuga on mul isiklik suhe. Mu kogus ei ole midagi juhuslikku, tean kõikide asjade päritolu ning võin rääkida, mille poolest nad minu jaoks olulised on. "

Kirjastus Tammerraamat esitleb kolmapäeval trükilõhnalist raamatut "Vanaduse võlud" ning kirjastus Petrone Print "Parimate palade“ sarjas ilmunud lasteraamatut "Vingus näoga klouni pihtimus". Esitlusel saab uudistada ka kirjastuses Karrup aasta lõpul taasilmunud Tiia Toometi kirjutatud ja Mare Hundi illustreeritud raamatut "Karjakuninga mängud".

Raamatute esitlus toimub koostöös kirjastustega Tammerraamat, Karrup ja Petrone Print ning Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonnaga. Näituse ja raamatute esitlusega tähistab Tartu Mänguasjamuuseum muuseumi asutaja ja esimese direktori Tiia Toometi 70. sünnipäeva.