Otsime väikeseid teadureid!

MÄNGUASJAMUUSEUM OTSIB MÄNGUASJADE AJALOO UURIJAID!

Võta paber ja pliiats või mõni nutiseade ligi ning uuri oma isa ja ema käest, milliste mänguasjadega nad 1990. aastatel mängisid. Kas nende lemmikuteks olid tollal Barbie nukud või Lego klotsid, ägedad mudelautod, värviliste juustega trollid või pehmed karvased jänkud? Kas neil oli palju või vähe mänguasju ja mida isa-ema üldse sellest kaugest ajast mäletavad? Võibolla olid nad juba nii suured, et enam ei mänginudki, vaid käisid koolis ja õppisid hommikust õhtuni. Kui oled midagi põnevat teada saanud, pane kõik hoolega kirja ja saada kirjapandud jutt Tartu Mänguasjamuuseumile. Kirjuta ka üles, mis aastal on loo rääkija sündinud ning mis on tema nimi. Kindlasti lisa kirjale oma telefoninumber või e-kirja aadress, et muuseum saaks sinuga ühendust võtta!

MIKS MUUSEUM SEDA KÕIKE TEADA TAHAB?
Tartu Mänguasjamuuseumis avatakse juba aprillikuus uus näitus, mis räägib 1990. aastate lapsepõlvest Eestis. Sellega seoses kogutakse muuseumis mälestusi, fotosid, mänguasju ja lasteraamatuid, mis on pärit 1990. aastatest. Sinu poolt kogutud mälestus aitab muuseumil näitust põnevamaks muuta.

Ah et mis siis saab, kui emal või isal ühtegi lugu meelde ei tule? Anname väikese vihje – häid mõtteid võib koguda ka teiste poolt juba kirja pandud lugudest, mida saab lugeda aadressilt http://rahvalood.ee/lood/manguasjamuuseum/

Sinu poolt üles kirjutatud lugu (või ka lugusid) ootame e-kirjana aadressile helena@mm.ee 
või tavapostiga aadressile Lutsu 4, 51006 TARTU, Tartu Mänguasjamuuseum. Lugude saatmise tähtaeg on 30. aprill 2017.

Parimate kirjutajate vahel loosime välja Tartu Mänguasjamuuseumi perepileteid ja toredaid muuseumiga seotud raamatuid.
Eriti vahvad lood ilmuvad Hea Lapse lehekülgedel*.

* Lugude kogumise kampaania toimub koostöös ajakirjaga Hea Laps.